Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

auto na leasing

Autor Eva Novotná
Předmět auto na leasing
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Potřebuji nové auto, požádala jsem o příspěvek, ale zatím nevím výsledek. Zajímalo by mě zda mohu svoji situace vyřešit autem na leasing a jak by to bylo v případě splátek? jednalo by se o auto nové, dala bych 20% akontaci. Mohla bych požádat o vrácení DPH a kdy? Předem děkuji za konkrétní odpověď a přeji krásný zbytek víkendu. Eva Novotná

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Novotná,

DPH je možné vrátit pouze v případě přiznání příspěvku na nákup motorového vozidla a po zaplacení vozu. Varuji Vás před leasingem na auto. Na to není možné příspěvek použít.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.