Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Auto

Autor Richtetova
Předmět Auto
Dotaz Dobrý den prosím mám nádorové onemocnění. Mam nárok na příspěvky na auto dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Richtetová,

zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek pro OZP stanoví, že příspěvek na nákup motorového vozidla je možné přiznat pouze osobám s těžkým pohybovým postižením nebo osobám s těžkým nebo hlubokým mentálním postižením. Úřady se tohoto ustanovení striktně drží. Pokud nemáte pohybové postižení, takže sama chodíte, tak Vám asi příspěvek přiznán nebude.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.