Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zvýšení ID

Autor Markéta
Předmět Zvýšení ID
Dotaz

Dobrý den,pane Kráso,mám k Vám dotaz ohledně invalidního důchodu.Dva roky pobírám invalidní důchod I.stupněJsem vedena na Úřadu prace..V současné době se můj zdravotní stav zhoršil a byl mi přiznán II.stupeň ID.Ctěla jsem se zeptat,jestli dochází k navýšení peněžní částky nebo zůstává z I.stupně. A  zda mám nárok při II.stupni  na průkazku ZTP./kombinovananá spastická paraparerza dolních končetin na podkladě míšní léze/.

Předem děkuji za Vaši odpověď    Markéta

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

při zvýšení stupně ID by měl být proveden přepočet důchodu. Průkazka ZTP je přiznána na základě hodnocení zdravotního stavu, v souvislosti s přiznáním ID. Můžete si požádat na ÚP o průkazku ZTP, ale počítejkte s tím, že proběhne nové šetření Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem Václav Krása