Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P vymena - opravdu zazitek

Autor Petr
Předmět ZTP/P vymena - opravdu zazitek
Dotaz

Dobry den p. Krasa,

chci se s Vami podelit a samozrejmne i s ostatnimi o svou zkusenost s vymenou průkazek ZTP/P. Hned vbe stredu 1.4.2015 jsem nelenil a sel si vymenit průkazku ZTP/P kterou mam cely zivot (od r. 1986, kdy jsem se vratil se zahranici do CSSR). Ma diagnoza je jasna, prakticka nevidomost obou oci - VOL 0,008 - 0,01, VOP 0,006 + nystagmus + koncetricke zuzeni zorneho pole do 5 stupnu. celk. diagnosa hrube degenerativni zmeny na sitnici - od narozeni, bez moznosti zlepseni, vse od narozeni. Cely zivot mam v pohode ZTP/P. nikdy zadne problemy, pouze v r. 1996 pokus o odejmuti, odvolani, v pohode. Kazdych 10 let jsem chodil na socialku, jeste byla na obv. urade, vse v pohode, bylo receno, ze vse mam trvale, takze jen razitko na zadni stranu a prodl. o dalsich 10 let. To bylo naposledy v r. 2010, kdy mi byla platnost prodlouzena o 10 let do 30.11.2020. Jernze v r. 2012 jsem chtel mit slevu na pevnou linku a tak sjem sel na urad a tam mi FIXOU prepsali platnost do 31.12.2015, kdy konci vsechny průkazky. Jeste me utvrzovali v rom, ze to nevadi, ze mam rozhodnuti trvale, ze se nemusim niceho bat. 1.4.2015 jsem na urade mel vsevyplneno, fotku....a protoze doma mam rozhodnuti z r. 1996 kde se ale nepise vůbec zadna platnost, bylo mi sdeleno, ze mam smůlu, mam vyplnit novu zadost a supem pred posudkovou komisy. Ze kdyz nemam v papirech trvale, ze musim podat novou zadost. Kdyz jsem te protivne a neochotne urednici (ani nevstala od pocitace) sdelil, ze mam nekde v papirech TRVALE, at si to dohledaji, sdelila mi, ze nic dohledavat nebude, ze se uz to nedohleda, protze ser to stehovalo a zadnou moji slozku nemaji. Takze ne svouvinou jsem prisel o veskere dokumenty a nyni jsem musel porad novou zadost o priznani ZTP/P, dky ani nemam jistotu, ze mi ji daji (ackoliv diagnoza je jasna). Opravdu enchapu, jak je toto mozne. Vse se stalo na UP Praha 4. Tak tohle je moje zkusenost s vymenou - plyne s toho ze pokud neni dokumentace, okamzite se jde pred posudkovou.....ach jo.

Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

děkuji Vám za Vaši zkušenost. Potřebuji, abyste mi co nejdříve sdělil na mail v.krasa@nrzp.cz Vaše celé jméno, adresu, případně telefon či mail, popsal celý případ znovu a já jej předám na GŔ ÚP, aby tam udělali pořádek.

Pokud byste s tím souhlasil, tak bychom mohli Váš případ použít i v TV. Nyní budou sledovat, jak výměny probíhají. K tomu, ale potřebuji Váš souhlas.

S pozdravem Václav Krása