Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P u oční vady dítěte

Autor Romana
Předmět ZTP/P u oční vady dítěte
Dotaz Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám 2letou dceru, která má vrozenou oční vadu - Okulární albinismus, Nystagmus horizontalis a Hypermetropia cum astigmat. myop.....brejličky nosí od 4.měsíců. Vloni nám byl na rok přiznán ZTPúP průkaz, letos jsem žádala o prodloužení, teré bylo zamítnuto, že je dcera soběstačná....Jaký na toto máte prosím názor, na co máme a nemáme nárok..? Moc Vám děkuji za odpověď :-)

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Romano,

průkaz ZTP/P nemá nic společného se soběstačností. Doporučuji podat odvolání prostřednictvím ÚP na Odbor odvolání a správních činností nepojistných dávek, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2. Upozorněte je v odvolání, že průkaz ZTP nemá žádnopu souvislost se soběstačností, ale s mobilitou a orientací.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.