Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P Slovenského občana v ČR

Autor Anna
Předmět ZTP/P Slovenského občana v ČR
Dotaz

Prajem pekny den p. Krasa,

na Slovensku mi bol vydany ZTP/P preukaz bez časoveho obmedzenia, tj.natrvalo. V ČR mám prechodný pobyt a od budúceho roku by som mala mať aj trvalý pobyt. Ako mám postupovať při vybavovani preukazu v CR? Uznava sa to automaticky, alebo znovu sa predkladaju vsetky lekarske spravy na opatovne posudenie? Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Anno,

průkaz ZTP/P vydaný na Slovensku není v ČR platný. Musíte si požádat o vydání průkazu v ČR. Formulář žádosti najdete na webu www.mpsv.cz. Žádost podejte doporučeným dopisem.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.