Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P a příspěvek na bezmocnost

Autor Igor
Předmět ZTP/P a příspěvek na bezmocnost
Dotaz Dobry den! Mam takovy dotaz,synu je 27 let,je diabetik 1 stupne od roku 2003 ma rozvinute diabeticke komplikace,diabeticka nefropatie,sekundarni anemie mikrocitarni.Ma amputovanou nohu po berec,sekundarni hypertenze,dilatace srdecniho stinu,zvetsene srdce souvisi s vysokim tlakem,je na dialize,ma diabetickou retinopatii komlikovanou hemoftalmem,dva krat udelana operace na oba oka,ted v poradku.Muze podle Vas syn dostat ZTP/P i jde li o selhavani dvou a vic organu podle prilohy č.4 k vyhlasce č.388/2011 Sb.ods.3h i ma li narok na 2 stupen zavislosti.Dekuji v ucte a s pozdravem Igor Gurenco.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Gurenco,

domnívám se, že Váš syn by měl mít opravdu průkaz ZTP/P, protože  může kdykoliv potřebovat pomoc. Nyní je projednávána v Poslanecké sněmovně novela zákona č. 329/2011 Sb. Tento zákon mimo jiné upravuje také přiznávání průkazu ZTP/P, i když novela se přímo netýká průkazů, ale dávek na zvláštní kompenzační pomůcky, tak se domnívám, že v případě Vaše syna by se analogicky dalo odvodit i to, že potřebuje průkaz ZTP/P. Doporučuji Vám požádat na ÚP o průkaz ZTP/P a pokud neuspějete, tak je třeba se hned odvolat a poslat mi na adresu v.krasa@nrzp.cz kopii zamítacího rozhodnutí a pokusil bych se s tím něco udělat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.