Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P

Autor Květa Votrubcová
Předmět ZTP/P
Dotaz Dobrý den pane Kráso, manžel má neurodegenerativní onemocnění CNS - konkrétně MSA forma c. Znamená to, že má problémy s pohybem a hlavně s rovnováhou. Často zcela nekontrolovaně upadne a zraní se. Proto ho musím všude doprovázet. Má průkazku ZTP. Již minulý rok žádal o ZTP/P, kterou nedostal s odůvodněním, že má obě končetiny a proto nesplňuje podmínky. Prosím, můžete mi sdělit, jak bychom mohli dále postupovat a zda má na průkaz ZTP/P nárok? Děkuji za odpověď a přeji Vám hezké Velikonoce. Květa Votrubcová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Votrubcová,

doporučuji Vám, aby si Váš manžel opětovně požádal o průkaz ZTP/P, a to na ÚP. Pokud neuspěje, měl by se odvolat a případně podat i správní žalobu. Je to tak, když se lidé nebrání, tak úřady toho využívají.

S pozdravem a přeji také pěkné velikonoce. Václav Krása