Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P

Autor Vladimír
Předmět ZTP/P
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

měla bych k Vám dotaz ohledně svého otce. Od roku 2004 je v plném invalidním důchodě (3.stupeň).  V roce 2010 mu byl navíc přiznán příspěvek na péči 1 .stupně a současně vydána karta ZTP/P s platností obou posudků do 30.4.2012. Jedná se o vrozenou oční vadu ,kdy se není otec schopný sám orientovat bez průvodce. Vzhledem k tomu, že žádost o příspěvek na péči a vydání nové karty ZTP/P nám na ÚP přijali až nyní v měsíci březnu, je možné že ke kni 30.4.2012 nestihne ÚP součinností OSSZ  vyhotovit nové posudky k vydání nové karty ZTP/P. Je možno požádat o prodloužení platnosti stávající karty ZTP/P až do doby vyřízení nového zdravotního posudku , nebo se na vyhotovení posudku musí čekat a po tu dobu být bez karty ZTP/P jak nám sdělila pracovnice ÚP? Děkuji za odpověď. Zuzana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zuzano,

prodloužení průkazky bych považoval za logický krok do doby přiznání nové, ale ÚP toto nechtějí vůbec dělat. Tím ovšem ztrácí lidé nárok na příspěvek na mobilitu a další. Jednáme o tom s MPSV ČR. Můžete zkusit požádat o prodloužení, ale nevím jestli uspějete. Vše se odehrává na ÚP.

S pozdravem Václav Krása