Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P

Autor Kleiberová
Předmět ZTP/P
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

můj přítel má ID III.st, pobírá příspěvek na péči I.st. a vlastní průkazku ZTP. Zajímá mě, jestli by mohl zkusit požádat o přiznání průkazu ZTP/P pro jeho silné pohybové omezení z důvodu amputace celé dolní končetiny, která vznikla již před přiznáním všek jeho dávek. Pohybuje se na vozíku nebo s berlemi a velice často potřebuje druhou osobu při konání různých činností, proto si myslím, že mohl mít nárok na svého průvodce, a tedy být držitelem průkazu ZTP/P. Pokud ano, jak má postupovat? Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kleiberová,

amputace celé dolní končetiny je indikací pro přiznání průkazu ZTP/P, a proto se domnívám, že by měl přítel se svojí žádostí uspět.

S pozdravem Václav Krása