Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP(P)

Autor marek
Předmět ZTP(P)
Dotaz

Dobry den,maji osoby se zachvatovitovymi nemocemi,jako treba epileptici nebo narkoleptici narok na ZTP-P ? Kdyz tedy je ty zachvaty obcas doprovazi i venku.Trvaly doprovod ovsem nepotrebuji,a kdo ho dnes potrebuje zejo,znam slepce bez psu surujici si kazdy den po meste,tak jen pro srovnani se ptam jestli maji tez narok na prukazku ZTP-P.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Marku,

podle § 34 zákona č. 329/2011 Sb., má nárok na průkaz OZP osoba starší jednoho roku s tělesným, snmyslovým nebo duševním postižením charakteru dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu, které omezuje schopnost pohybu či orientace. Pokud byste měl takovéto obtíže, tak je možnéi při epileptických záchvatech přiznat průkaz ZTP nebo ZTP/P. Záleží vždy na posouzení posudkovým lékařem.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji