Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P

Autor Pavel Hulka
Předmět ZTP/P
Dotaz Vážený pane Kráso, mnohokrát děkuji za Vaši užitečnou a prospěšnou práci, kterou děláte pro nás zdravotně postižené!!!!! Měl bych jeden dotaz, kdy už si nevím rady. Opakovaně jsem žádal přeměnu průkazu ZTP na ZTP/P. Jsem po mrtvici celé pravé strany, bez pomoci druhých se neobleču, neumyji, nezvednu, nemohu nikde výše nastupovat-(vlak,autobus,atd), prostě pořád potřebuji asistenci druhé osoby, ale pro komisi je to pořád nedostačující. Jak se domoci svého nároku?? Děkuji za odpověď Hulka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hulko,

pokud jste neuspěl ani při odvolání proti nepřiznání průkazu ZTP/P, tak máte možnost podat správní žalobu, kterou musíte podat do dvou měsíců od doručení rozhodnutí o zamítnutí Vašeho odvolání. Správní žaloba se podává ke Krajskému soudu, neplatí se u ní žádné poplatky, ani Vás nemusí zastupovat advokát. Do správní žaloby stačí napsat, že podáváte žalobu proti rozhodnutí správního orgánu, který nevyhověl Vašemu odvolání ve věci...Je potřeba přiložit kopii tohoto rozhodnutí a samozřejmě musíte uvést všechny svoje údaje. Pokud jste již propásl onu dvouměsíční lhltu pro podání žaloby, tak musíte začít celý proces znovu od žádosti, přes odvolání až k žalobě.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji