Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P

Autor Sona
Předmět ZTP/P
Dotaz Dobrý den,dnes mi došla výzva z ÚP převzetí dočasného průkazu pro syna ztp/p. A oznamují mi že mi bude vydána karta sociálních systémů a že dočasný průkaz bude zároveň průkazem osoby se zdravotním postižením.Myslela jsem vydávání skaret je zastaveno,je to pravda? Děkuji za odpoved

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Soňo,

Vašemu dotazu nerozumím. Pokud Vám přišla výzva k převzetí dočasného průkazu ZTP/P, tak ten nahrazuje Kartu sociálních systémů. karta sociálních systémů opravdu byla zákonem zrušena, i když zákon musí projednat ještě Senát a podepsat pan prezident. Karty se však již delší dobu nevydávají. Převezměte pouze náhradní průkaz a sKartu jim na ÚP nechte ležet. je to možná tak, že jste žádala již před delší dobou, kdy ještě sKarty byly vydávány. A jak ten úřední šiml pracuje, tak holt to dopracoval až sKartě, i když už dnes není platná.

S pozdravem Václav Krása