Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P

Autor Dominika
Předmět ZTP/P
Dotaz Dobrý den, jsem čerstvou držitelkou průkazu ZTP/P a jsem naprosto neinformovaná ohledně výhod a různých příspěvků, popřípadě slev na které bych měla mít nárok. Chtěla jsem Vás poprosit zda byste mi mohl stručně popsat výhody, které pro mě plynou. Předem moc děkuji za odpověď a za vaši ochotu. S pozdravem a přáním hezkého dne, Dominika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dominiko,

jako držitelka průkazu můžete požádat o evropský parkovací průkaz, a to na sociálním odbioru vaší obce s rozšířenou působností. Dále můžete průkaz využít ke slevám v hromadné dopravě a k urychlení pořadí na úřadech.

S pozdravem Václav Krása