Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P

Autor Zdeněk Koupil
Předmět ZTP/P
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,
dne 22.1.2013 obdržela manželka "rozhodnutí" o přiznání příspěvku na péči ve stupni III. Podle
§ 34, čl. 5 to  znamená, že ji přináleží průkaz ZTP/P, musí o ten průkaz požádat nebo to bude  ÚP vyřízeno automaticky? 
Děkuji a mějte se. Zdeněk Koupil

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Koupile,

obávám se, že automaticky nebude Vaší manželce přiznán průkaz ZTP/P. Doporučuji udělat dotaz na ÚP a poté raději požádat o průkaz na formuláři, který najdete na www.mpsv.cz. Žádost pošlete doporučeným dopisem.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.