Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP/P - kdy bude konečně změna?

Autor Aleš
Předmět ZTP/P - kdy bude konečně změna?
Dotaz Dobrý den. Léčím se pro těžké astma a kardio problémy. Kromě toho mi začalo oslabovat svalstvo. Již delší dobu jsem imobilní, nesoběstačný, odkázán na invalidní vozík s nutným doprovodem, bez pomoci se ani sám nezvednu. Toto mám potvrzeno i odbornými lékaři - plicním, internistou, neurologem i rehabilitačním. Tento nezbytný doprovod mi hradí zdravotní pojišťovna i při nemocniční nebo lázeňské léčbě. Na doporučení odborných lékařů jsem si požádal o pro mne nezbytný a nutný průkaz ZTP/P. Nyní mi došlo vyjádření posudkového lékaře. Vůbec ho nezajímala má mobilita, ale pouze se zmiňuje o astmě s tím, že se na tuto interní nemoc neposkytuje pro mne tak nezbytný průkaz ZTP/P. Jak postupovat dál, aby se posudkový lékař konečně začal zabývat mobilitou a ne astmatem? Přiznaný průkaz ZTP mi v mém případě moc nepomůže. Bez nutného doprovodu se skutečně nikde nedostanu. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Aleši,

musíte podat odvolání, a to do 15 dní od doručení rozhodnutí o zamítnutí žádosti. Odvolání posíláte prostřednictvím Krajského úřadu práce, na adresu Odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2. Připravte se na to, že odvolání bude trvat dlouho.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.