Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP-ZTP/P

Autor Zdeňka
Předmět ZTP-ZTP/P
Dotaz Dobrý den, na začátku března mi bude končit platnost průkazu ZTP/P. Podala jsem si žádost o nové přiznaní průkazu. I přesto, že dle lékařské zprávy se můj stav zhoršuje, přišlo mi předběžné rozhodnutí, že se mi stupeň invalidity snižuje na ZTP. Do osmi dnů se k rozhodnutí mohu vyjádřit, případně mohu podat odvolání. Protože průkaz ZTP/P v dohledné dobé končí a o rozhodnutí zda mi bude průkaz přiznán i nadále žádá i společnost O2, mám slevu na telefon. Chci ze Vás zeptat, když se neodvolám ve lhůtě 8 dnů, ale až po té co mi bude přiznán průkaz ZTP, pomůže mi to v mé situaci o znovu přiznání průkazu ZTP/P, nebo se mám raději odvolat v osmi denní lhůtě? Průkaz ZTP by mi byl přiznán pouze na tři roky. Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdeňko,

můžete postupovat oběma způsobama. Pokud si necháte přiznat průkaz ZTP, tak po jeho přiznání si můžete požádat o změnu průkazu na ZTP/P, protože došlo k zhoršení Vašeho zdravotního stavu. Můžete se také odvolat proti rozhodnutí o přiznání průkazu ZTP, ale bude to trvat nějaký čas, než Vám bude nějaký průkaz přiznán. Záleží plně na Vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, když rozkliknete reklamy na mém webu. Děkuji.