Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP průkaz

Autor Karel Hlinomaz
Předmět ZTP průkaz
Dotaz Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na jak dlouho se ZTP průkaz vydává, můj soused ho dostal s dvouletou platností a nemá nohu, další známý ho dostal na čtyři roky, ale je astmatik. Děkuji z odpověď. Hlinomaz

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hlinomazi,

zákonný předpis nestanoví dobu, na kterou se vydává průkazka ZTP. Záleží vždy na posuzujícím orgánu. Považuji vydání průkazky ZTP na dva roky pro osobu, která má amputovanou nohu za necitlivost, pitomost a aroganci birokracie.

S pozdravem Václav Krása