Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ztp průkaz

Autor Stanislav Novák
Předmět ztp průkaz
Dotaz

Dobrý den!

Na úřadu práce v Frýdku-Mísku mi letos už 3x dmítli vzít žádost o prodloužení platnosti ZTP průkazu,že to má ještě móc čas!Platnost mi končí 25.4.2013 a mám zprávy,že vyřízení trvá až 1/2 roku!(Lékařské posudky)Nevím jestli je to pravda a na jakou adresu mám žádost doporučeně poslat?Jsem osoba se ztrátou sluchu96% a bez naděje na zlepšení-toť vyjádření p.doktorky.

        Děkuji za laskavou radu a eventuální pomoc!

                                                                                           Stanislav Novák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

neměl jste se vůbec na ÚP ptát, ale měl jste žádost už dávno poslat doporučeným dopisem. Teď pravděpodobně budete nějakou dobu bez průkazu. Žádejte vydání dočasné průkazky ZTP. Bude Vám také vnucována sKarta. Nemusíte jí příjmout. Podrobnosti najdete na www.nrzp.cz v informacích. Žádost pošlete doporučeně okamžitě.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.