Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP prodloužení

Autor Soňa Kučerová
Předmět ZTP prodloužení
Dotaz

Dobrý den prosím o radu , končí mi průkaz ZTP který mám 10 let na astma bronchiale a CHOPN 3 stupně ,paní na ůřadě mi řekla že pokud ujdu 200 m a vyjdu 20 schodů tak na něj nemám nárok a že ještě musejí udělat místní šetření u mě doma (mají na to vůbec právo) dřív to posuzovala komise podle lékařských nálezů tak nevím zda je musím pouštět ke mě do bytu nebo jak to funguje Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kučerová,

bohužel pracovnice ÚP měla v zásadě pravdu, ale v současné době končí projednávání novely zákona č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, kde dochází k zásadní změně, která navrací způsob posuzování prakticky zpět. tato novela bude platit pravděpodobně od Nového roku. Již se nebude provádět místní šetření a posuzování bude na základě zdravotního stavu. Doporučuji Vám, abyste toto vysvětlila na ÚP a požádala je, aby již přihlédli k této úpravě, která bude určitě platná.

S pozdravem Václav Krása