Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP po oberaci skoliózy

Autor Klára
Předmět ZTP po oberaci skoliózy
Dotaz

Dobrý den,

jsem již 9 let po operaci skoliózy páteře zadním přístupem. Páteř mám zafixovanou kovovou instrumentací a ohebnou mám pouze krční a bederní páteř. V oblasti hrudníku je páteř zcela nepohyblivá. Chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na průkaz ZTP. Předem děkuji za odpověď, Klára

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kláro,

záleží na tom na kolik Vám Vaše zdravotní postižení dělá problémy při pohybu, chůzi, používání veřejné hromadné dopravy a podobně. Pokud nemůžete používat hromadnou dopravu či daleko nedojdete, tak byste mohla mít na průkaz ZTP nárok. vše upravuje vyhláška č. 388/2011 Sb., a to konkrétně se jedná o životní situaci mobility.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.