Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP-označení zákona

Autor Tomáš Pfeifer
Předmět ZTP-označení zákona
Dotaz Vážený pane Kráso, v případě, že mi bude opět přiznán jen průkaz TP, bych v odvolání rád jako argument pro přiznání průkazu ZTP použil postižení, které je na různých www stránkách ve výčtu postižení pro nárok na průkaz ZTP označeno písmenem (m), "psychické postižení s často se opakujícími závažnými poruchami komunikace a orientace v exteriéru včetně středně funkčního typu autismu", avšak není uvedeno, jakého zákona, příp. jakého paragrafu se tento bod, označený písmenem (m), týká. Mohl bych Vás poprosit o informaci, jaký zákon tento bod obsahuje? Domnívám se, že uvedení přesné citace v odvolání by mohlo zvýšit šanci na úspěch. Děkuji Vám za pomoc, s pozdravem Tomáš Pfeifer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pfeifere,

přiznávání průkazu ZTP upravuje zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek OZP.

Dále pak příloha č. 4 vyhlášky č. 388/2011 Sb., zdravotní stavy, které lze považovat za podstatné omezení schopnosti pohyblivosti a orientace pro účely přiznání průkazu OZP. V části 2 této přílohy je pod písmenem (m) uvedeno psychické postižení s často se opakujícími závažnými poruchami komunikace a orientace v exteriéru včetně středně funkčního typu autismu. Část 2 je určena pro přiznání průkazu ZTP. Obdobně v části 3 uvedené přílohy, která je určena pro přiznání průkazu ZTP/P, je uvedeno písmeno (m), které zní: Psychické postižení se ztrátou duševních kompetencí, s nechopností komunikace a orientace včetně nízkofunkčního typu autismu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji