Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP nebo ZTP/P

Autor Pour
Předmět ZTP nebo ZTP/P
Dotaz

Dobrý den, pane Krása

byl mi přiznán plný invalidní důchod,postižení III. stupně.Kam se mohu obrátit s žádostí o přidělení průkazu ZTP nebo ZTP/P?Bydlím v obvodu Prahy 6.Jaké doklady a podklady budu potřebovat k vyřízení žádosti?Jsem po těžké mozkové mrtvici,trpím epilepsii a trombózou.Mohu po přidělení požádat o přidělení označení ZTP na vozidlo a vyhrazení místa k parkování v místě bydliště?Na jaké webové stránce najdu více informací a možnost si tyto žádosti vytisknout?

Děkuji

Pour 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Poure,

žádost o přiznání průkazky ZTP Vám dají na oddělení sociální péče MČ Praha 6. Budete potřebovat lékařskou zprávu o Vašem zdravotním stavu. Po podání žádosti budete posouzen posudkovým lékařem.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása