Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP laryngektomie

Autor Jansa
Předmět ZTP laryngektomie
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

  jsem po totální laryngektomii, mám průkaz ZTP. Teď jsem požádal o prodloužení a posudkový lékař napsal, že nemám nárok.

Mám dotaz, má posudkový lékař pravdu? Má cenu psát odvolání?

Já vím, že ti "nahoře" dělají vše možné, jen aby invalidé opět stanuli na okraji společnosti jak před listopadem 89, mimořádné výhody platí zase jen pro ty nahoře.. Pokud chtějí značně omezit přiznání ZTP, měl by se také značně omezit celý úsek lékařské posudkové služby na ČSSZ, ne??

Jde mi jen o princip, nejde mi o finance - jsem v práci na plný úvazek a mám skvělého zaměstnavatele, který mně umožňuje pracovat doma. Je mi jasné, že třeba značka "invalida" by měla být hlavně pro tělesně postižené, ale moje postižení také není žádná "radost".

Děkuji za odpověď

J.Jansa

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Janso,

obávám se, že ve Vašem případě je opravdu problém udržet si průkazku ZTP, neboť průkazka ZTP je dávána především při velkých obtížích pohybu a orientace, což ve Vašem případě pravděpodobně není.

S pozdravem Václav Krása