Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP-duplicitní žádost

Autor Tomáš
Předmět ZTP-duplicitní žádost
Dotaz

Vážený pane Kráso,

pokud by to bylo možné, rád bych Vás poprosil o radu s následujícím problémem:

minulý týden jsem podal „žádost o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením“ – nakonec raději ve větším časovém předstihu, vzhledem k délce případného odvolacího řízení.

Přišlo mi poštou „vyrozumění účastníka řízení“, kde se však píše:

„Oprávněná osoba (…), nar.(…), již byla uvedena na věci se spisovou značkou (…), a to v období od (…) 2014.“

A pod tím tučně:

„Žádost o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením podaná oprávněnou osobou dne (…) je duplicitní.

Do 5 dnů se k tomu mohu písemně vyjádřit.

Musím se přiznat, že vůbec nevím, co v této souvislosti dělat a co do „písemného vyjádření“ napsat, aby začala být určitě vyřizována i současná žádost a nebyla odložena. Je to dost závažné.

Mohl bych Vás poprosit o pomoc?

Děkuji Vám, že nám pomáháte!

S pozdravem Tomáš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tomáši,

jediné řešení vidím v tom, že dojdete na Úřad práce a tam si vše vysvětlíte. Zdá se, že úřad již začal sám z moci úřední projednávat přiznání průkazu OZP.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.