Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP-dlouhá doba řízení

Autor Tomáš Pfeifer
Předmět ZTP-dlouhá doba řízení
Dotaz Vážený pane Kráso, Již 3.března mi bylo doručeno oznámení, že Lékařská posudková služba zahajuje posuzování mého zdravotního stavu pro účely odvolání proti rozhodnutí, které mi přiznalo pouze TP a nikoli ZTP. Od té doby tedy uběhly již 2 měsíce a stále nic dalšího nebylo doručeno. Je nějaká šance přimět LPS, potažmo MPSV, k větší rychlosti vyřízení? Dva měsíce mi již přijdou jako dlouhá doba. Děkuji Vám za pomoc, s pozdravem Tomáš Pfeifer

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pfeifere,

dva měsíce na posouzení zdravotního stavu jsou skutečně příliš dlouhá doba. Doporučuji Vám, abyste napsal paní náměstkyni Janě Hanzlíkové, MPSV ČR, Na Poříčním právu 1/376, 128 02 Praha 2 a upozornil ji na to, že Vaše odvolání je tak dlouho projednáváno. Paní náměstkyně je odpovědná za odbor odvolacích agend MPSV ČR, a tudíž je to v její kompetenci. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji