Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP a Lupus

Autor Lenka Krausová
Předmět ZTP a Lupus
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost získání průkazu ZTP při nemoci SLE. Mám několik přidružených diagnos, které mi působí problémy. Jelikož snadno onemocním, moc ani nevycházím z domu a když už musím, tak rychle co můžu výřídit a hned zpět. Pomohl by mě průkaz, abych se autem dostala co nejblíže a hned zpátky domů.Casto je pro mě problém chůze a tím pádem je problém zastavit autem moc daleko od místa kam potřebuji .Nejedná se mi o příplatek na mobilitu, spíše jen o ten průkaz. Děkuji Krausová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krausová,

obávám se, že ve Vašem případě získání průkazu je asi těžko dosažitelné.

S pozdravem Václav Krása