Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ztp

Autor jirka
Předmět ztp
Dotaz

Dobry den pane Krása. Mám dotaz ohledne prukazu ZTP.Letos v Květnu my skocila platost prukazu a nebyl my dále prodloužen ani po odvolání.Ted se muj zdravotní stav zhoršil natolik že mám co nejméně chodit a když tak o 2fh.Tak ted v tom uředním zmatku ani nevim kde znovu žádat a jakym zpusobem.Dekuji Vám za radu a přji hezký den.Jirka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

o průkazku ZTP si požádejte stejně jako dříve. Pouze je rozdíl v tom, že musíte žádat od 1. 1. 2012 na úřadu práce. Pokud Vám bude průkaz přiznán, pravděpodobně jej obdržíte již ve formě tzv. Karty sociálních systémů. Teoreticky byste mohl ještě do 31. 12. 2011 požádat na Vaší obci s rozšířenou působností a potom byste měl, pokud uspějete, obdržet normální průkaž ZTP.

S pozdravem Václav Krása