Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Marta Bőhmová
Předmět ZTP
Dotaz

Dobrý den. Chtěla bych Vás poprosit o odpověď na můj dotaz. Manžel (*1967) 31.8.2011 prodělal CMP a je levostranně ochrnutý. Byl mu přiznán průkaz ZTP, tedy 2. stupeň invalidity. Jelikož je téměř nepohyblivý, sám nechodí, nestojí a téměř ani nevydrží sedět, to znamená jakýkoliv pohyb je nutný s doprovodem, proč mu nebyl přiznán 3. stupeň, tedy ZTP/P. Vždyť se sám neoblékne, neumyje, k lékaři ho musíme vozit a doprovázet, navíc má problémy s orientací v čase, neumí počítat atd.. Děkuji za odpověď. Marta Bőhmová. Ještě jsem chtěla dodat, že mi přijde zavádějící, že manželův stav hodnotí smluvní lékař, který ho nikdy neviděl a nezná jeho možnosti. Pochopím, že se k jeho stavu vyjadřuje jeho praktický lékař, ale proč ho hodnotí jiní lékaři, kteří problematiku jeho stavu neznají? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Böhmová,

doporučuji Vám, abyste se odvolala ke KÚ a vypsala tam přesně ty věci, které jste uvedla tady i s tím, že ho lékař vůbec neviděl, a tudíž, že nemohl správně posoudit stav Vašeho manžela.

S pozdravem Václav Krása