Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Muziková
Předmět ZTP
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jsem po ablaci prsu a chemoterapiích a ze zdravotních důvodů jsem se s rodinou odstěhovala mimo Prahu. Musím, ale často dojíždět k lékaři vnitrostátní a hromadnou dopravou. Proto bych se chtěla zeptat zda mám nárok na nějaké slevy případně na kartičku ZTP. Cesty jsou pro mne finančně dost zatěžující. Nejsem v důchodu aní částečném, příležitostně si vydělávám na živnostenský list. Děkuji za radu. S přáním hezkého dne Muziková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Muziková,

bohužel ve Vašem případě nemáte nárok na průkaz ZTP a tím ani na žádné kompenzace.

S pozdravem Václav Krása