Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Marcela Salášková
Předmět ZTP
Dotaz

dobrý večer , před časem jsem se tady v diskuzi ptala na ztp (http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/dotazy-a-odpovedi/podminky-ziskani-prukazu-ztp-a-ztpp/ztp-versus-tp--5113.html ) na radu úřednice jsme podaly NOVOU žádost na ztp ( protože při odvolání se prý vše posuzuje podle starých zpráv od lékařů a když je nová žádost tak i nové zprávy, které jsme dodaly). Stav dcery se postupně horší podle poslední zprávy z MS centra má EDSS  4 -4,5 (Kurtzkeho stupnice postižení pro nemocné sklerozou multiplex ), dále je léčena na očním ( postupně se jí zhoršuje zrak), na urologii a další... Při dnešní návštěvě jsme si měly vyzvednout zprávu, v které bylo opětovné přiznání pouze TP průkazu. Ráda bych se zeptala jak postupovat ?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Salášková,

doporučuji Vám následující postup. Po doručení rozhodnutí o přiznání průkazu TP podat odvolání ke KÚ, odbor sociální péče. Odvolání se podává prostřednictvím úřadu, který rozhodl o zamítnutí Vaší žádosti o ZTP. Pokud neuspějete u odvolání, máte ještě možnost obrátit se na MPSV ČR v tzv. přezkumném řízení. Doporučuji Vám využít i tento mechanismus. Bohužel, pokud neuspějete tady, jiný opravný prostředek není.

S pozdravem Václav Krása