Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Eva Pitelová
Předmět ZTP
Dotaz

Dobrý den!Chtěla jsem se vás zeptat jestli mám nárok na vyřizení ZTP,od malá mám skoliosu páteře,kdysi jsem kartičku měla,jezdila jsem i do lázní..A ted jsem starší a nemužu sehnat žádnou práci,kvuli té páteři tak se chci zeptat jestli mám na to nárok,nebo co musím splnovat a kde bych si o to měla zažádat.děkují vám předem.S pozdravem Pitelová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pitelová,

pokud nemáte vážné pohybové potíže, nebo velkou plicní nedostatečnost, tak se obávám, že nesplníte podmínky na přiznání průkazky ZTP. Přesto samozřejmě požádat můžete. Žádost se podává na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností.

S pozdravem Václav Krása