Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Hana
Předmět ZTP
Dotaz

Dobrý den pane Krása,poradil jste mě abych se odvolala na zamítnutí ZTP které jsem dostala 18.3.2009 na městském úřadu Tanvald platnost průkazu byl do 21.3.2011.Po přistěhování zpět do Loun mě ho městský úřad odebral.odvolala jsem se v Ústí n. l. ale bylo to zamítnuto.Podala jsem si novou žádost v prosinci 2010,opět mě dnes přišel dopis,že mě bylo ZTP zamítnuto.Radila jsem se v Lounech v centrum služeb pro zdravotně postižené.Bylo mě řečeno že na to mám nárok,ze zákona a i  podle papíru co mě paní dala a že průkazku nemám dávat z ruky,když mě to vydalo město Tanvald.Lékař u kterého jsem byla a který rozhodoval o ZTP mě prapodivně vyšetřil arogantně mě odpovídal na otázky,s tím že záleží na městu,že jsou to úlevy města.nechal mě svléknout do kalhotek a pak jenom řekl zvedněte ruce a nohy dvakrát mě obešel a to bylo všechno.Cítila jsem se hrozně.Syn byl se mnou jelikož nemohu na pravou nohu,špatně se obouvám a on ho poslal ven i když jsem chtěla aby zůstal se mnou.Lékař nebyl ochoten mě zdělit podle čeho posuzuje ani mě nedal žádnej papír,mám právo mít vedle sebe někoho když nechci být sama nevěřím jim tady v Lounech.Napsali mě jak nevrátim průkazku,že mužu platit 10 tisíc pokutu.A také mě jedna paní na úřadu v Lounech řekla,že se v Lounech nestalo aby na krajském úřadu něco změnili.Tak co si mám o tom myslet?Mám invalidní důchod 3 stupně,kdyby jsme se na rok neodstěhovali nevím jak by to se mnou dopadlo.Deset let jsem chodila na kontroli,když jsme se odstěhovali,po měsíci mě řekli v Jablonci nad Nisou že už je pozdě musíte na operaci chemoterapie,ozařování.odstěhovali jsme se z důvodů,že mě nebylo dobře,sotva jsme se vrátili nemám v Lounech na nic nárok.Ani na peněžní podporu od města,že prý mě má živit syn.Už jsem z toho psychicky vyčerpaná.Poradte mě co mám dělat a jestli si můžu zažádat o doprovot když jdu ke komisi,myslim tím ze služeb pro zdravotně postižené.Když mě lékař ani nedokáže odpovědět.A ani nechce dát žádný papír.podle čeho usuzuje,že jsem zdravá.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

doporučuji Vám, abyste se obrátila na odbor posudkové služby MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha se stížností na posudkového lékaře. Zároveň požádejte ministerstvo o přezkumné řízení ve věci přiznání průkazky ZTP. Oznamte v Lounech, že průkazku zatím nevrátíte, protože použijete mimořádný opravný prostředek - to je právě to přezkumné řízení.

S pozdravem Václav Krása