Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor martina
Předmět ZTP
Dotaz

dobrý den pane Krása,obracím se na vás s prosbou...mám diagnosu G 35, roztroušená skleroza, jsem ročník 1977...diagnostikována od roku 2000, po tuto celou dobu jsem měla také i kartu ZTP.na konci roku 2009 jsem zažádala o její již několikáté prodloužení a tento měsíc, po několika odvolání, jsem obdržela konečný verfikt, že již mi ZTP nenáleží, že nesplňuji podmínky pro přiznání mimořádných výhod ZTP. můj zdravotní stav se nezlepšil, mám i vyšší dávky léků, diagnosa je neměnná a asi i nikdy už jiná nebude...mám pohybové problémy, špatnou koordinaci pohybu dolních končetin, také jsem měla ataky na zrak, neviděla jsem na jedno oko, atd....1x měsíčně dojíždím do FN Motol na infuze a vyšetření.když mám problémy s chůzí, je pro mě "lepší" jezdit autem....díky němu jsem mobilní a také kvůli "jednoduššímu" parkování a dojíždění jsem uvítala výhody karty ZTP.

poprosím vás o radu....co teď? bylo rozhodnutí posudkové komise....bez mé účasti a prohlédnutí adekvátní? co mám nyní dělat? podat si znovu novou žádost?

velice vám děkuji za odpověď...hezký den

martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

pokud jste se již odvolala a ani v odvolacím řízení jste neuspěla, tak můžete použít ještě mimořádný opravný prostředek jako je dovolání. V této věci Vám doporučuji se obrátit na poradnu NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753427.

S pozdravem Václav Krása