Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Svobodová Alena
Předmět ZTP
Dotaz

Můj bratr je po amputaci dolní končetiny v bérci,  má nárok na získání průkazu ZTP, nebo ZTP/P? Musí žádat osobně, nebo lze požádat zástupce. Musí mít  zástupce nějakou plnou moc (ověřenou?).

Děkuji za informaci

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

podle přílohy č. 2 vyhlášky č. 182/1991 Sb., je anatomická ztráta dolní končetiny v bérci na hraně mezi přiznáním výhod I. stupně (průkazka TP) a výhodami II. stupně (průkazka ZTP). Pokud Váš bratr má amputaci v kolením kloubu tak lze požádat o průkazku ZTP. V Každém případě musí požádat on sám.

S pozdravem

Václav krása