Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Milakov Jovan ing.
Předmět ZTP
Dotaz

Vážený pane magistře

Byl mně přiznán průkaz ZTP.

Musím platit dálniční známku?

U jakých plateb mohu nárokovat slevu?

Mohu žádat o příspěvek na mobilitu?

Děkuji

Milakov

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Milakove,

pokud Vám byl přiznán průkaz ZTP, měl byste automaticky mít nárok na příspěvek na mobilitu. Pokud jej nedostáváte, doporučuji Vám, abyste se obrátil na ÚP, který Vám vydal průkaz ZTP. Pokud jde o parkování, musíte si na Vaší obci s rozšířenou působností požádat o parkovací průkaz. Ten Vám také umožní, abyste neplatil dálniční poplatky, ale pouze na území ČR. Ostatní slevy na vstupném apod., nejsou stanoveny zákonem a záleží vždy na pořadateli akce zda dá slevu na vstupném pro držitele průkazu ZTP. 


S pozdravem Václav Krása

Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.