ztp

Dobrý den Pane Předsedo. V pondělí jsem podala prostřednictvím ÚP odvolání o nepřiznání průkazu ZTP . Úřednice mi řekla , že mají neskutečné množství odvolání , a pro to budu muset čekat i půl roku než se něco znovu rozhodne. Prosím Vás pane Kráso když jsem měla průkaz ZTP ,a nyní mi nebyl znovu přiznaný ,a manžel mně vozí do nemocnice, po ambulancích a td.... musím platit nyní všude poplatky. Mám si uchovávat stvrzenky a jak je to s dálniční známkou ,pokud  mi vrátí průkaz ZTP, mohu žádat o proplacení těchto plateb, nebo to zaniká. Nefunguje ani posudková služba ,a  ani ÚP. Jeden posudkový lékař posuzuje X nemocí, ale nebylo by na škodu více posuzujících lékařů na jednoho pacienta. Odbornost by měla bít preferována v popředí. Potom  nastává j situace ,kdy se hromadí tisíce odvolání ,a taky to stojí Český Stát nemalé peníze .Je  to tak .Vím  že nemůže mít každý průkaz ZTP ,důchod , atd ,ale odbornost na danou nemoc by mohla předcházet problémům kteří mají těžce nemocní lidé. Hezký den.   Nišková   Tereza
 
Nišková Tereza

Vážená paní Nišková,

bohužel zpětně proplatit parkovné či jízdné určitě nejde. Současný systém nového posuzování je téměř v kolabsu. Můžete podat stížnost, ale v zásadě s tím v současné době asi nejde nic dělat.

S pozdravem Václav Krása

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.