ztp

Dobrý den, mám oční vady Degresivní těžké změny na sítnici obou očí, inoperabilní myopie, vizus VOP 6/24, VOL 2/60, nystagmus zesilující při pohledu vlevo, obtížná fixace. strabismus - stav po 2 korekčních operacích.   Je mi 44let a invalidní rok pobírám jeden rok, nevěděla jsem že jsem an něj měla nárok, a chci vás požádat zda-li by jste mi nemohl poradit na co mám s těmito vadami nárok. (ztp/p, auto, jestli na mě syn muže pobírat příspěvky když se o mne tará a je ještě student) Předem děkuji za odpověď s pozdravem Římalová.
 
marie rimalova

Vážená paní Římalová,

 

na ÚP si můžete zažádat o průkaz ZTP či o příspěvek na péči. S přiznáním průkazu ZTP Vám pravděpodobně bude přiznán i příspěvek na mobilitu. U poruch očí se však nepřiznává příspěvek na nákup motorového vozidla. Formuláře k jednotlivým žádostem najdete na www.mpsv.cz a doporučuji je poslat doporučenou poštou.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.