Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ztp

Autor marie rimalova
Předmět ztp
Dotaz

Dobrý den, mám oční vady Degresivní těžké změny na sítnici obou očí, inoperabilní myopie, vizus VOP 6/24, VOL 2/60, nystagmus zesilující při pohledu vlevo, obtížná fixace. strabismus - stav po 2 korekčních operacích.

 

Je mi 44let a invalidní rok pobírám jeden rok, nevěděla jsem že jsem an něj měla nárok, a chci vás požádat zda-li by jste mi nemohl poradit na co mám s těmito vadami nárok. (ztp/p, auto, jestli na mě syn muže pobírat příspěvky když se o mne tará a je ještě student)

Předem děkuji za odpověď s pozdravem Římalová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Římalová,

 

na ÚP si můžete zažádat o průkaz ZTP či o příspěvek na péči. S přiznáním průkazu ZTP Vám pravděpodobně bude přiznán i příspěvek na mobilitu. U poruch očí se však nepřiznává příspěvek na nákup motorového vozidla. Formuláře k jednotlivým žádostem najdete na www.mpsv.cz a doporučuji je poslat doporučenou poštou.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.