Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP

Autor Jitka
Předmět ZTP
Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, na koho se mám obrátit, nebo jak mám dále postupovat. Mám 11 let RS, někdy neujdu ani metr, někdy s oporou třeba 300 m, neustále padám, dokonce jsem měla i frakturu lebky díky pádu na hlavu a nebyl mi přiznán průkaz ZTP, napsali mi, že si mám doma oddělat prahy, vzít si berli, zvedat se o nábytek apod., což mi připadá jako výsměch, ale mě jde o to, abych si mohla autem zastavit co nejblíže místům, kam potřebuju zajít. Dělá mi problém i když zastavím u nemocnice, dojít z parkoviště do areálu. Už mi to uzavřeli a napsali, že není možné odvolání, předtím jsem se odvolávala a zamítli i to odvolání, mám ještě nějakou šanci? Děkuji za odpověď! Jitka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jitko,

pokud neuplynulo více jak 15 dní od doručení rozhodnutí o zamítnutí žádosti o průkaz ZTP, doporučuji Vám se odvolat na Odbor odvolání a správních činností nepojistných dávek, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

Pokud máte písemně ta sdělení o prazích, berlích a podobně, byl bych rád, kdybyste mi tento dokument naskenovala a poslala na adresu v.krasa@nrzp.cz. Potřeboval bych dále souhlas s tím, že je mkohu uveřejnit, a to bez Vašich osobních údajů.

S pozdravem Václav Krása