Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP po mokzové mrtvici

Autor Krabatschová
Předmět ZTP po mokzové mrtvici
Dotaz Pane Kráso, nevím kde se informovat. Švagrovi je 75 let a před vánoci prodělal již druhou mrtvici. Švagrová jej nyní vozí autem pravidelně na rehabilitaci a k lékaři. Lze získat parkovací průkaz, aby mohla parkovat s autem na vyhrazeném místě? Je problém zaparkovat před zdravotnickým zařízením a odvézt jej několik desítek metrů. Děkuji Krabatschová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krabatschová,

doporučuji Vám, aby si Váš švagr podal žádost na úřad práce o průkaz ZTP. Formulář žádosti najdete na www.mpsv.cz. Teprve po přiznání průkazu, vystaví obecní úřad s rozšířenou pravomocí bydliště Vašeho švagra parkovací průkaz. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte moje reklamy na webu www.nrzp.cz.