Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP - zamítnutí

Autor
Předmět ZTP - zamítnutí
Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o radu. Dne 30. 12.2011 jsem podával žádost o průkaz ZTP. Mám mnohočetné postižení páteře s omezenou mobilitou a přesto mi byl průkaz ZTP zamítnut. Jsem po druhé endoprotéze (obou kyčlí. První v roce 2005 u jedné končetiny a druhé v roce 2011 u druhé končetiny). Prosím Vás o radu, co mám nyní dělat. Rozhodnutí o zamítnutí ZTP jsem obdržel minulý týden.Na Vašich stránkách čtu, že žadatel má podat správní žalobu ke Krajskému soudu či žádost na MPSV ČR k zahájení o přezkumné řízení. Které řešení by bylo v mém případě? Přezkumné řízení podané (osobně či písemně stačí?) k MPSV ČR či správní žaloba ke Krajskému soudu?

Děkuji Vám za promptní odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

nejprve je třeba, abyste se odvolal proti rozhodnutí o zamítnutí ZTP, a to k odboru odvolání a správních agend nepojistných dávek MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása