Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZTP - podmínky

Autor Lenka Richterová
Předmět ZTP - podmínky
Dotaz

Dobrý den, 

 

platnost ZTP mi končí k 31.12.2013 a zatím jsem si ještě nepodala žádost o novou průkazku. Doslechla jsem se, že se bude měnit zákon od 1.1.2014, a chtěla bych vědět, v jakém smyslu se mění, poprosila bych o sdělení paragrafu a zákona, ve kterém je to uvedeno. Zvažuji, zda požádat už nyní neb až po Novém roce.

Prosím o brzkou odpověď. Děkuji, zdraví Lenka Richterová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Richterová,

od 1. 1. 2014 se mění celý systém posuzování nároku na průkazy OZP, a to v tom smyslu, že již nebude posuzování v souvislosti s posuzováním míry závislosti, tedy nároku na příspěvek na péči. Tyto dvě věci se zcela oddělují. Podrobnosti najdete na § 34-36. a dále v § 9-13 téhož zákona. Podrobnější popis jednotlivývh druhů postižení je potom uveden v příloze vyhlášky č. 388/2011 Sb.

S pozdravem Václav Krása