Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZPT/P

Autor Miroslava
Předmět ZPT/P
Dotaz Dobrý den pane Kráso, můžete mi prosím poradit, mé dceři skončila platnost průkazky k 31.12.2011. Na Úřadě práce když jsem žádala 4.ledna 2012 o její prodloužení, tak mi bylo sděleno, že mi to neprodlouží, a že mi bude vystavena sociální karta, ale neví kdy. Zajímalo by mě, jestli mi průkaz ZTP musí prodloužit než mi bude vystavena s-karta. Děkuji za odpověď Fojtíková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Miroslavo,

ÚP mají mít formulář na prodloužení platnosti ZTP. Žádejte důrazně prodloužení ZTP. To lze provést na zadní straně průkazu. Karta sociálních systémů ještě není a Vy nemůžete přijít o práva, která Vám dává zákon. Pokud by Vám ÚP opětovně odmítl prodloužit průkaz, žádejte písemné vyjádření a jeho kopii mi pošlete na adresu v.krasa@volny.cz.

S pozdravem Václav Krása