Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

ZPT ?

Autor Michaela
Předmět ZPT ?
Dotaz Dobrý den pane Kráso, jsem v ID 2st, pro Diabetes mel II, (na INZ), + další vedlejší Dg: Chronická glomerulonefr. hypertenze, vyhřezla plotynka zatím bez indikace k OP, anemie, děložní myom, chron. hepatopatie,...uvažuji o zažádání průkazu ZTP, jen přemýšlím, jestli při mých Dg+ID to má smysl. Byla mi dg. neuropathie (DM), bolesti při chůzi- plotýnky..mám za sebou hodně vyšetření s nálezy - EMG, lumbální punkce-pro SM-ale nepotvrzena, jsem ve sledování...Poradíte mi prosím? Děkuji.Michaela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

důležité, pro přiznání průkazu ZTP, že občan má problém s mobilitou nebo s orientací. Pokud je u Vás neuropatie pouze v počáteční fázi, obávám se, že nemusíte se žádostí uspět. Přesto byste mohla zkusit o průkaz požádat. Za to nic nedáte.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz.