Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zpráva

Autor Jana
Předmět Zpráva
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

 

děkuji Vám za odpověď, je to totiž paradoxní situace - kdy mám v ruce rozhodnutí OSSZ, že mimořádné výhody jsou přiznány trvale a vedle toho mi leží průkazka s platností do konce letošního roku. Co když ale např. v MHD bude chtít revizor vidět platnost průkazu a užiju ho již v době "neplatnosti" - mám tedy nosit s sebou kopii rozhodnutí OSSZ o trvalém přiznání mimořádných výhod. Myslím si, že takovýchto případů je mezi námi - držiteli ZTP více, i si myslím, že někteří Vám již podobný dotaz posílali - jen možná podrobně nerozepsali o jakou problematiku se jedná.

Neměli by tedy alespoň úředníci ÚP prodloužit ZTP průkazky "dočasně" do doby než skončí správní řízení o prodloužení průkazu (tedy nové posouzení zdr. stavu LPS, sociální šetření...), pak bych to chápala - i když stejně, dle mého názoru my co to máme "trvale" v posudku OSSZ, dle dnes již neplatných zákonů a jen na průkazce je platnost do konkrétního data,mělo by dojít k prodloužení platnosti alespoň do doby dokončení správního řízení, nejlépe do 31.12.2015 a né odebrat průkazku rovnou pracovnicí ÚP, protože doba než proběhne celý proces je v současné době velmi zdlouhavý.

 

Děkuji Vám za Váš čas

 

S pozdravem

 

Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud je na průkazu ZTP uvedeno datum platnosti do konce roku, doporučuji Vám, abyste již nyní požádala o nový průkaz, abyste stihla vše včas. Žádost pošlete doporučeným dopisem, nebo podejte písemně na podatelně úřadu a nechte si potvrdit kopii.

S pozdravem Václav Krása