Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Zneužívání označení Značky ZTP ( modrý vozíček za sklem auta )

Autor Jan Pobucký
Předmět Zneužívání označení Značky ZTP ( modrý vozíček za sklem auta )
Dotaz

Vážený pane Krása,

         může uvedenou značku na autě používat občan tohoto státu, který normálně chodí, jezdí na jízdním kole, pracuje s motorovou pilou a řeže dřevo na cirkulárce? Jeho zdravotní postižení tkví v tom, že je slabě nahluchlý a nosí brýle. Je ovšem předsedou místní organizace ZTP.

         Dle  paní Lucie Víškové ze sociálně právního poradenského centra SONS ČR "  lze mimořádné  výhody poskytovat jen občanům s těžkým smyslovým nebo mentálním postižením, které tyto občany významně omezuje v jejich pohybu nebo orientační schopnosti ".

Jan Pobucký

        

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pobucký,

paní doktorka Víšková Vám napsala přesně kdo může být držitelem průkazky ZTP. Tak jak popisujete situaci, jde zřejmě o zneužívání průkazky ZTP.

S pozdravem Václav Krása