Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

změna ZTP/P na ZTP

Autor Petr
Předmět změna ZTP/P na ZTP
Dotaz Dobrý den pane Krasa prosím Vás mám ROSTR.SKLER. v roce 2013 jsem dostal id 2.st a ZTP/P+přísp.na péči 1.st. Pracoval jsem a stále pracují na plný ůvazek v chráněném pracovišti.Nyní mi i po námitce snížili na ZTP. Hole nepoužívám protože mi překáží spíš se opírám o zdi a nebo o někoho.Zdrav.stav se pomalu zhoršuje EDSS 4,5-5. Odeberou mi automaticky i PNP 1.stupně? Co mohu ještě dělat když je mi mnohem hůř než před čtyřmi lety. Děkuji za radu a popř.Váš názor . Hezký den Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

především jste se měl odvolat proti odebrání průkazu ZTP/P. Odvolat se můžete do 15 dnů od doručení rozhodnutí o snížení stupně průkazu. Odvolání se posílá prostřednictvím ÚP, který vydal rozhodnutí, ale adresuje se na odbor odvolacích agend MPSV ČR, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

Průkaz ZTP nebo ZTP/P nemá žádnou souvislost s PnP, takže ten by Vám neměl být odebrán.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji