Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna ZTP/P na ZTP

Autor Andrea
Předmět Změna ZTP/P na ZTP
Dotaz Dobrý den, mému synovi je 7 let a má Downův syndrom. Od narození mu jsou přiznány mimoř. výhody III. stupně a byl mu vystaven průkaz ZTP/P. K dnešnímu datu pobírá příspěvek na péči ve II. st. ve výši 6000Kč. Minulý týden jsem vyzvedla sKartu, kde mu byl odebrán "průvodce" - zůstává pouze jako ZTP. Logicky ale takové dítě jistě doprovod potřebuje. Navíc mi bylo doporučeno nepodávat si žádost o příspěvek na mobilitu, protože stejně bude zamítnut, když syn obstojně chodí - ale dovážím jej do školy, k lékařům a často i nečekaně, neboť kolabuje. Také jsme se dověděli - trošku pozdě, že jsme měli nárok požádat o autosedačku a jiné potřeby, jako např. stoleček, židličku, atd. - kde můžeme najít "seznam" toho, na co má takové dítě nárok, když už naše sociální pracovnice nejsou schopny - nebo ochotny - nám poradit. Prosím tedy o Váš názor a vysvětlení ke změně průkazu. Děkuji, přej pěkný den Andrea Marynčáková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marynčáková,

především jste neměla vůbec přebírat sKartu. Zároveň Vám doporučuji, abyste podala odvolání prostřednictvím Vašeho ÚP, a to na odbor odvolacích agend, Podskalská 19, 128 02 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.