Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Změna průkazu ZTP na TP

Autor LADISLAVA ŠIMKŮJOVÁ
Předmět Změna průkazu ZTP na TP
Dotaz

Dobrý den,  jsem těžce zrakově postižená, mám 20 dioptrií a ještě k tomu zúžení zorného pole pod 10 stupňů. Nyní jsem měla ke stejnému datu kontrolu PID  a průkazu ZTP. Invalidní důchod mně byl ponechán vzhledem ke špatnému zdrav. stavu již natrvalo bez kontrol. Ale když jsem žádala o prodloužení průkazu ZTP, tak mi byl přiznán jen průkaz TP. Mám i přiznanou bezmocnost 1. stupně asi od roku 2009, tu mám natrvalo. Příspěvek na mobilitu jsem pobírala také, protože mám omezenou orientaci, to mám nyní i napsané v poslední lékařské zprávě. Mobilita mi končí ke stejnému datu jako průkaz ZTP, ale zatím jsem o ni nežádala a nic mi o ní nebylo sděleno.

Moc Vás prosím, jak mám dále postupovat. Děkuji za odpověd.    Šimkůjová L.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šimkůjová,

doporučuji Vám, abyste podala odvolání proti snížení stupně průkazu OZP. Odvolání se podává prostřednictvím ÚP  na Odbor odvolání a správních činností nepojistných dávek, MPSV ČR, Podskalská 19, 128 01 Praha 2.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.