Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Získání průkazu ZTP

Autor Jana
Předmět Získání průkazu ZTP
Dotaz

Dobrý den, dcera trpí sluchovým postižením : Auditory neuropathy. Do dnešního dne jsme neuvažovali o získání průkazu. Dcera však byla přijata ke studiu na Vysokou školu.( na gymnáziu seděla v první lavici a odezírala). Jelikož trpí velkou ztrátou sluchu, byla ji nabídnuta zapisovatelka při přednáškách, bylo ji také sděleno,že by bylo pro ni výhodnější mít status osoby tělesně postižené. Úctivě prosím o radu, jakým způsobem získat tento status(průkaz ZTP) . Nemáme s tím žádné zkušenosti.Mnohokráte děkuji za případnou odpověd´  a také za pomoc, kterou poskytujete postiženým občanům. Přeji spokojené dny. Jana

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

především Vaše dcera nemůže být tělesně postižená, ale je osobou se zdravotním postižením. Žádost o průkazku ZTP se podává na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností.

S pozdravem Václav Krása